reklama

Europoslanec v debatě o nerovnosti v odměňování žen a mužů nedávno prohlásil, že nižší platy žen pokládá za samozřejmé. "Protože jsou slabší, menší a méně inteligentní, musejí také méně vydělávat," vysvětlil svůj postoj.

"Nebudu tolerovat takové chování," reagoval dnes nový předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani, který vyšetřování této záležitosti zahájil na základě hned několika stížnosti, které podali poslancovi kolegové z europarlamentu.

Od europoslanců se podle něj čeká, že budou své povinnosti vykonávat s patřičnou důstojností. "Urážkou všech žen předvedl poslanec své pohrdání našimi nejzákladnějšími hodnotami," dodal Tajani.

Korwin-Mikke přijde na 30 dní o paušální denní příspěvky. Těchto 306 eur (přes 8200 Kč) vyplácí europarlament na pokrytí výdajů, které jeho členové hradí v období parlamentní činnosti, pokud svou přítomnost potvrdí podpisem. Příspěvek se snižuje na polovinu, pokud se europoslanec nezúčastní více než poloviny jmenovitých hlasování ve dnech plenárního jednání.

1 komentář (Poslední 14.03. 17:25) Napište svůj názor

reklama