Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Korejského poloostrova operuje americká letadlová loď

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: navy.mil

Pchjongjang - Do společného cvičení USA a Jižní Koreje se zapojila také bitevní loď Carl Vinson, na což KLDR reaguje velmi ostrými slovy. Pohrozila Spojeným státům "nelítostným útokem", pokud bude narušena suverenita Severní Koreje.

Bitevní loď Carl Vinson byla nasazena do oblasti v rámci předem plánovaných, každoročních manévrů. Cvičení nazvané Foal Eagle začalo 1. března a potrvá až do konce dubna.

Severní Korea uvedla, že zapojení amerických bitevních plavidel do vojenského cvičení je součástí "nebezpečného plánu" napadnout KLDR.

"Pokud byť jen trochu omezí suverenitu a důstojnost Severní Koreje, naše armáda zahájí nelítostné, přesně mířené údery ze země, z moře, ze vzduchu i pod hladinou moře," varovala severokorejská oficiální tisková agentura KCNA.

Témata:  Severní Korea Jižní Korea U.S. Navy

Související

Aktuálně se děje

2. června 2025 11:23

Bolek Polívka před 76. narozeninami prozradil, jestli se vnímá jako důchodce

Bolek Polívka oslaví v létě 76. narozeniny, z čehož vyplývá, že pro úřady je už pěkných pár let důchodcem. Ale pracujícím, jak zdůrazňuje sám populární herec a bavič. Na stará kolena ale musel některé věci změnit. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy