Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Obří razie v Itálii: Policie zadržela 69 lidí napojených na neapolskou mafii

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: INT

Neapol - Italská policie dnes provedla v Neapoli razii proti lidem podezřelým ze spolupráce s mafiánskou skupinou Camorra. Zadrženo bylo téměř 70 osob. Do vazby putovali politici, ale i akademičtí pracovníci.

Policisté zasahovali proti klanu Zagaria, který považují za jeden z nejnebezpečnějších v rámci struktur Camorry.

Ve vazbě skončili podnikatelé, komunální politici, zaměstnanci státních úřadů i vysokoškolští profesoři, informovala agentura AFP.

Policie je podezřívá mimo jiné z korupce a trestného činu napomáhání mafii. Zkorumpovaní politici a úředníci měli zadávat veřejné zakázky firmám ovládaným mafií.

Už v pondělí byl zatčen Francesco Zagaria, jeden z nejvlivnějších bossů Camorry.

Témata:  mafie Itálie policie Itálie

Související

Aktuálně se děje

21. června 2026 12:50

21. června 2026 8:58

20. června 2026 17:26

Ondřej Brzobohatý má ve sporu s Danielou novou taktiku

Není žádným tajemstvím, že Ondřej Brzobohatý se momentálně potřetí rozvádí, a to se současnou manželkou Danielou. Zatímco tentokrát vše probíhá v klidu, rozpad druhého manželství řeší hudebník dodnes. Syn slavného herce prozradil, jak moc se sporem s Taťánou Kuchařovou ještě osobně zabývá. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy