reklama

Let z Pekingu do Melbourne měl být jako každý jiný, místo toho se ale proměnil v otřesnou podívanou, kterou většina z cestujících nikdy nezažila. A nedobrovolným aktérem se stala mladá žena.

Žena za letu pospávala se sluchátky na hlavě a poslouchala hudbu. Po dvou hodinách letu ji ale z polospánku probral výbuch a bolest. "Otočila jsem se, abych zjistila, co se děje, a cítila jsem, jak mě pálí obličej," citují dívku s odkazem na Australský úřad pro cestovní bezpečnost tamní média.

Dívka podle svých slov ucítila na tváři ostrou bolest a okamžitě si strhla sluchátka z hlavy a hodila je na zem. Až poté zjistila, že hoří a lítají z nich jiskry.

Po chvíli přiběhl palubní personál a vzniklý plamen uhasil. Sluchátka se přiškvařila k podlaze a dívka skončila s popáleninami na obličeji. Letadlo navíc zaplavil puch spáleného plastu, kůže a vlasů.

Ten ale nedělal dobře cestujícím, kteří se v průběhu letu začali dusit. Letadlo bylo proto okamžitě po přistání vyklizeno a o zraněnou ženu se postarali lékaři.

Za požárem sluchátek stojí zřejmě vadná baterie, která zapřičinila zkrat. Australský úřad proto důsledně varuje před používáním podobných zařízení v letadlech.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama