Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Atentátník z Londýna podle policie jednal osamoceně

Teroristický útok před Westminsterským palácem v Londýně
Teroristický útok před Westminsterským palácem v Londýně
Foto: reprofoto Fox News

Londýn - Londýnská metropolitní policie nadále věří, že útočník Khalid Masood, který ve středu u britského parlamentu zabil čtyři lidi a dalších 50 zranil, jednal osamoceně.

Nic nenaznačuje tomu, že by byly plánovány další útoky, dodaly podle zpravodajského serveru BBC News policejní zdroje. Policie po atentátu zadržela 11 lidí pro podezření z přípravy teroristického útoku, většinu z nich ale již propustila. Ve vazbě zůstává jen jeden muž z Birminghamu.

"Musíme se všichni smířit s tím, že možná nikdy nepochopíme, proč to udělal. Tato informace mohla zemřít s ním," prohlásil policista Neil Basu. Masood, který nejprve najel do kolemjdoucích autem a poté zaútočil nožem, byl později zastřelen policií.

"Nadále jsme přesvědčeni o tom, že Masood jednal ten den sám. Nemáme žádné tajné informace, které by naznačovaly, že jsou plánovány další útoky," konstatoval.

"Ovšem i v případě, že svůj čin připravoval sám, se musíme pokusit objasnit, proč tento neslýchaný čin spáchal, abychom uklidnili Londýňany a poskytli odpovědi na otázky rodin obětí i přeživších," dodal.

Témata:  Velká Británie teroristický útok před Westminsterským palácem v Londýně

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí bude o následujícím víkendu velmi horké

Následující víkend přinese do České republiky velmi horké letní počasí, které však na mnoha místech doprovodí silné bouřky. V sobotu i v neděli bude převládat jasná až polojasná obloha. Během dne se však bude oblačnost přechodně zvětšovat a místy se vytvoří přeháňky nebo bouřky, které mohou být ojediněle i velmi intenzivní.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Chystáte se v létě na Slovensko? Rady, které vám pomohou vyhnout se medvědům

Plánování letní dovolené na Slovensku láká tisíce turistů do nádherných pohoří, jako jsou Vysoké či Nízké Tatry, Malá Fatra nebo Slovenský ráj. Slovenská příroda je však také domovem medvěda hnědého. Vzhledem k nárůstu hlášených výskytů této šelmy v blízkosti turistických tras a vyhlášení mimořádných situací v několika desítkách okresů je nutné znát zásady bezpečného chování. Prevence je základním krokem, jak se nechtěnému střetu v lese vyhnout.