Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump doufá v rychlé zrušení Obamacare

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: ABC News

Washington - Americký prezident Donald Trump se nevzdává a v úterý v Bílém domě prohlásil, že Kongres se na nové podobě Obamacare určitě dohodne. O fiasku z minulého týdne se nezmínil a patrně ho čeká další.

"Nemám pochyb o tom, že se to stane velmi rychle," řekl prezident na recepci pro senátory v Bílém domě. "Vždyť jsme to všichni slíbili americkému lidu - republikáni i demokraté. Bude to záležitost obou stran, protože všichni chceme totéž. Chceme, aby tato země, kterou milujeme, byla veliká," konstatoval.

Republikáni v Senátu ale už zřejmě naděje na reformu Obamacare pohřbili. "Je úplně jasné, že jsme se ve Sněmovně reprezentantů na náhradě nedohodli. Uvidíme, jak bude (Obamacare) fungovat. Doufáme, že nebude, ale uvidíme," řekl novinářům vůdce senátní většiny Mitch McConnell.

Demokratičtí poslanci nevylučují, že budou s republikány spolupracovat na vylepšení dosavadního systému zdravotního pojištění. Obamacare podle nich ale nesmí být zcela zrušen.

Témata:  Donald Trump USA obamacare

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 18:45

Policie brzy uzavře případ Vrbětice. Rakušan řekl, že vyšetřování finišuje

Policie by v květnu mohla uzavřít vyšetřování explozí v muničních skladech ve Vrběticích. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělním vydání pořadu Otázky Václava Moravce potvrdil, že policejní vyšetřování finišuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy