Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Před tureckým konzulátem v Bruselu bylo zraněno několik lidí

Belgie, Brusel
Belgie, Brusel
Foto: Pixabay

Brusel - Před tureckým konzulátem v Bruselu bylo dnes podle belgického tisku napadeno a zraněno několik lidí, kteří tam přišli hlasovat v tureckém ústavním referendu.

Kurdská agentura Firat News píše, že zraněni byli tři Kurdové, z toho jeden vážně. Bruselská policie zatím pouze uvedla, že před konzulátem se stal incident, při kterém několik osob utrpělo zranění.

"Lidé byli převezeni k ošetření. Událost vyšetřujeme," sdělila policejní mluvčí.

Firat News tvrdí, že útok spáchali příznivci strany AKP tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, jenž tvrdě postupuje proti zakázané Straně kurdských pracujících (PKK). Ta vede od roku 1984 ozbrojený boj za autonomní Kurdistán.

V Turecku se referendum, které má výrazně posílit pravomoci hlavy státu, uskuteční 16. dubna. Podle kritiků by ale změny učinily z Erdogana prakticky neomezeného vládce.

Témata:  Belgie Turecko velvyslanectví

Aktuálně se děje

15. srpna 2026 8:50

14. srpna 2026 20:23

Vlnám navzdory. Exprezident Zeman si plavbu na člunu užil

Bývalý český prezident Miloš Zeman během pravidelného letního pobytu na chalupě na Vysočině opět nasedl do člunu. Plavbu absolvoval, přestože podmínky nebyly zrovna ideální. Lidé z ochranné služby museli být nablízku a pomáhat. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy