Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Novým generálním řediteleme Air France-KLM bude Jean-Marc Janaillac

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Paříž - Jean-Marc Janaillac (63) byl jmenován novým generálním ředitelem letecké společnosti Air France-KLM. Šéfem francouzské části Air France bude i nadále Frédéric Gagey.

Jmenování nového ředitele aerolinek se očekávalo v úterý. Správní rada se ale nakonec sešla o dva dny dříve, než bylo plánováno, protože do médií unikly zprávy o jmenování.

Janaillac ve funkci nahradí Alexandra de Juniaca (53), který rezignoval a společnost opustí nejpozději 31. července.

Janaillac již koncem 80. let byl členem správní rady Air France a v 90. letech působil v aerolinkách AOM, které již v současnosti neexistují.

De Juniac oznámil svůj překvapivý odchod minulý měsíc s tím, že přechází do čela Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA). Dodal, že dosáhl svého cíle, tedy dostat aerolinky do zisku a snížit dluh, přestože má ještě tři roky do konce svého mandátu.

Témata:  Air France-KLM letectví a letadla

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

20. července 2024 17:01

Ruské útoky opět cílily na energetickou infrastrukturu Ukrajiny, část země je bez proudu

Ruské drony v noci na sobotu zasáhly energetickou infrastrukturu ve dvou oblastech na severu Ukrajiny, uvedli místní představitelé podle serveru Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Kamala Harrisová

Kamala Harrisová promluvila: Chci být prezidentkou USA

Americký prezident Joe Biden se v neděli vzdal své snahy o znovuzvolení pod rostoucím tlakem svých demokratických kolegů a podpořil viceprezidentku Kamalu Harrisovou jako kandidátku strany, která se v listopadových volbách utká s republikánem Donaldem Trumpem. Ta je připravena výzvu přijmout a porazit kandidáta republikánů.