Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž schválně vběhl do běžícího motoru letadla na letišti Schiphol

Embraer 190 (KLM cityhopper)
Embraer 190 (KLM cityhopper)
Foto: Wikimedia Commons

Hlavním amsterodamským letištěm otřásl děsivý incident. Ve středu byla do běžící turbíny letadla nasáta a usmrcena osoba.

Muž, který zemřel na letišti Schiphol poté, co se dostal do motoru KLM Cityhopper, tam úmyslně vlezl, uvedla ve čtvrtek večer nizozemská pohraniční policie. Informuje Dutch News.

Svědci vypověděli deníku De Telegraaf o „pekelném hluku“ a oblacích kouře vycházejícího z letadla. Cityhopper Embraer E190 s více než 80 cestujícími na palubě měl podle plánu vzlétnout a směřovat do dánského města Billund.

Představitel letiště sdělil, že k incidentu došlo během „Pushbacku“, kdy bylo letadlo zatlačeno zpět na rolovací dráhu v rámci přípravy na vzlet. Vyšetřovatelé během dne dospěli ke smutné jistotě: oběť identifikovali. Zesnulý muž pracoval pro firmu na letišti. Vyšetřování ukázalo, že nešlo o nehodu, ale o sebevraždu. Prý schválně vběhl do jedoucího motoru.

Ze soucitu s obětí a jejími pozůstalými nebudou zveřejněny žádné další podrobnosti, uvádějí nizozemská média. Vyslýchalo se více než 80 lidí, z nichž někteří byli klasifikováni jako „důležití svědci“. Policisté poskytli také psychologickou podporu svědkům, kteří mohli být traumatizováni. Byl zorganizován náhradní let s náhradní posádkou, protože tragická událost měla „závažný dopad“ na personál.

KLM Cityhopper létá malým letadlem brazilského výrobce Embraer, které pojme 88 až 132 cestujících.

Témata:  Air France-KLM Nizozemí

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy