Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Piráti u Somálska unesli další loď s 11 lidmi

Piráti
Piráti
Foto: www.boston.com

Bosaso - Piráti v sobotu u jemenského ostrova Sokotra unesli indickou obchodní loď s 11člennou posádkou. Plavidlo má nyní namířeno k břehům autonomního somálského státu Puntland.

S odkazem na bývalého experta somálské vlády na boj proti pirátství o tom dnes informovala agentura Reuters. "Somálští piráti unesli indickou obchodní loď, se kterou teď směřují k somálským břehům," řekl bývalý vládní expert na boj proti pirátství v Puntlandu Abdirizak Mohamed Dirir.

Neúspěšný útok pirátů:

Menší dřevěná loď se podle generálního ředitele společnosti Dryad Maritime Security Graemea Gibbona Brookse plavila z Dubaje do somálského Bosasa.

Podle mluvčího společnosti United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO), jež koordinuje plavby obchodních lodí v oblasti, unesené plavidlo nese název Al Kausar. Přesná poloha lodi prý zatím není jasná a incident se vyšetřuje.

Minulý měsíc somálští piráti unesli ropný tanker, ale po boji s pobřežní stráží v Puntlandu se ho vzdali. Šlo o první únos velkého komerčního plavidla na této trase od roku 2012.

Témata:  Piráti Somálsko lodní doprava

Související

Aktuálně se děje

24. července 2026 18:41

23. července 2026 17:32

Dominika Jurena porodila předčasně. Nyní se podělila o dobrou zprávu

Dominika Jurena se na konci června stala trojnásobnou maminkou, a to dříve, než společně s lékaři očekávala. Novorozený syn si tak po narození pobyl poměrně dlouho v nemocnici. Nyní se však někdejší zpěvačka pochlubila skvělou zprávou. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy