reklama

Podle serveru Brazílie v současnosti čelí nejhorší recesi za několik posledních desetiletí. Nezaměstnanost od konce roku 2014 stoupla z 6,5 % na 10,2 %, zatímco prezidentka Dilma Rousseffová čelí obviněním z korupce a hrozí jí i odvolání.

I tak se ale Brazílie snaží přijímat syrské uprchlíky, kteří mají o zemi stále větší zájem. Na tom se podle serveru podílí mimo jiné také fakt, že se Evropská unie snaží omezit počet uprchlíků, které na kontinent pustí. „Za svým plánem přijmout 10 tisíc syrských uprchlíků také zaostávají Spojené státy, které letos přijaly zatím jen 1 285 syrských uprchlíků," připomíná také server.

Brazílie do března uprchlíkům udělila 8 474 speciálních humanitárních víz a 2 250 lidem udělila azyl. V této politice chce Brazílie podle vyjádření ministerstva zahraničí pokračovat až do roku 2017.

Podle odborníků má pro uprchlíky život v Brazílii tu výhodu, že většina lidí zde jsou také uprchlíky. Sami uprchlíci ale uvádí, že život v Brazílii není jednoduchý ani pro samotné Brazilce, natož pak pro čerstvé uprchlíky.

Kritici ale tvrdí, že se Brazílie jen snaží získat politický vliv v zahraničí, a připomínají, že pro zemi s 200 miliony obyvatel jsou tisíce přijatých uprchlíků zanedbatelným číslem.

reklama