Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při nehodě balonu v Turecku zemřel jeden turista, další se zranili

Balóny
Balóny
Foto: Pixabay

Istanbul - Jeden turista zemřel a dalších dvacet bylo zraněno při nehodě horkovzdušného balonu ve středním Turecku.

Informovala o tom agentura Anadolu.

Několik horkovzdušných balonů se vzneslo nad Kappadokií, aby si turisté z výšky mohli prohlédnout tuto hojně navštěvovanou oblast. Nicméně jeden z nich se při přistávání dotkl drátů vysokého napětí a zřítil se na zem.

Není jasné, z jaké země pocházel turista, který nehodu nepřežil. Zranění byli rozvezeni do místních nemocnic.

Kappadokie je známá svými skalami formovanými do neobvyklých útvarů nebo podzemními městy.

Témata:  Turecko balóny

Související

Aktuálně se děje

4:00

Zimní počasí se ještě neloučí. O víkendu se vrátí mrazíky, pak se oteplí

Zima stále ještě neřekla poslední slovo. Podle ČHMÚ.cz se o víkendu objeví přízemní mrazíky. Příští týden se ale oteplí až na 24 stupňů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?