Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Egyptský ministr vnitra z Mubarakovy éry byl potrestán za zpronevěřu, dostal sedmiletý trest

soudy
soudy
Foto: Pixabay

Káhira - Habíb Adlíh, který v době vlády prezidenta Husního Mubaraka zastával post ministra vnitra, byl odsouzen za zpronevěru veřejných peněz. Podle verdiktu by si měl odsedět sedm let. Může se odvolat.

Adlí byl původně souzen za korupci a před dvěma lety byl zproštěn viny. Podle nového rozsudku se Adlí v letech 2000 až 2011 nelegálně obohatil o dvě miliardy egyptských liber (2,7 miliardy Kč).

Spolu s ním bylo souzeno dalších 12 bývalých zaměstnanců ministerstva vnitra, kterým soud vyměřil tresty od tří do sedmi let vězení. Adlí a ostatní také mají vrátit 529 milionů egyptských liber.

Adlí byl v minulosti obviněn i z podílu na zabíjení demonstrantů v revolučním roce 2011, ale roku 2014 byl zproštěn obvinění. Mubarak se dostal na svobodu letos v březnu.

Témata:  Egypt Husní Mubarak zpronevěra soudy

Související

Aktuálně se děje

18. února 2026 10:01

Česko mohlo mít další medaili. Pražský rodák získal bronz v Big Airu

Česká bilance na zimních olympijských hrách v Itálii zůstává po úterku stejná - dvě zlata a dvě stříbra. Mohla však být o jeden cenný kov bohatší. V disciplíně Big Air totiž uspěl někdejší český reprezentant Matěj Švancer. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Jesse Jackson

Jesse Jackson zemřel. Amerika přišla o nejslavnějšího pastora současnosti, proslavil se bojem za rovnoprávnost

Ve věku 84 let v úterý ráno pokojně zemřel Jesse Jackson, jedna z nejvýznamnějších postav amerického hnutí za občanská práva a zkušený politik, který zásadně ovlivnil podobu moderních Spojených států. Smutnou zprávu potvrdila jeho rodina v prohlášení, v němž ho označila za „vůdce-služebníka“, který zasvětil svůj život boji za utlačované, přehlížené a ty, jejichž hlas nebyl slyšet. Jacksonův odchod znamená konec jedné velké éry amerického aktivismu.