reklama

Neúprosné prohlášení přišlo podle serveru poté, co hackerská divize Islámského státu zveřejnila jména, adresy a fotografie desítek příslušníků amerického vojenského personálu, který měl být zapojen do série útoku dronů proti džihádistům v Iráku a Sýrii.

Na svých webových stránkách organizace podle serveru uvedla: „Při našem dalším úniku informací můžeme dokonce prozradit tajemství, která zpravodajci Islámského státu právě obdrželi od svého zdroje přímo ve Velké Británii. Tento zdroj strávil nějaký čas tím, že se pomalu a tajně infiltroval do tamního ministerstva obrany Anglie i USA ."

Tato infiltrace má prý probíhat „online" i „offline". IT síť ministerstva je chráněna prostřednictvím expertů pracujících pro výrobce letadel Airbus v silně chráněném centru v Newportu. Peter Grogane, ředitel pro rozvoj obchodu společnosti Airbus, uvedl, že ministerstvo obrany čelí neustálým hrozbám zvenčí. „Máme tu celé spektrum potenciálních útočníků s různými motivy," vysvětluje.

„Islámský stát identifikoval výhody, díky kterým by mohl využít kybernetický prostor a vynakládá na to odpovídající množství úsilí. Rozpoznali své schopnosti narušit náš způsob elektronického života. Ale existuje jen několik důvtipných mladých lidí, kteří mají stejnou kvalifikaci a schopnosti, jako lidé, kteří pracují zde nebo v USA pro Národní bezpečnostní agenturu," dodal.

Ministerstvo obrany se k informaci, že by v jeho řadách mohl působit „krtek", nechtělo vyjadřovat. „Investujeme více než kdykoliv předtím do schopností chránit naše národní zájmy," uvedl mluvčí úřadu. „Naše zvýšení rozpočtu znamená, že můžeme udržet náskok před našimi protivníky v kybernetickém prostoru a zároveň investovat do běžných schopností," dodal.

reklama