reklama

Statistika, kerou má k dispozici ČTK, uvádí účast ministrů při ústních interpelacích, které na ně byly směřovány od vzniku vlády do letošního 21. dubna. V nich je Babiš nejhorší a odůvodnil to tím, že na interpelace odpovídá písemně, protože je "někteří opoziční poslanci využívají k osobním útokům, interpelace opakují, i když dostali odpověď, a tím se (interpelace) občas mění na buzerace".

Podle materiálu nejhůř skončil Babiš, na kterého měli poslanci 31 interpelací, ministr financí se zúčastnil pouze deseti. Měl tak účast 32 procent. "Já musím pracovat, neflákám se," dodal Babiš.

Dnes ale přišel se zcela jinými čísly. Na sociální síti zveřejnil přehled vládních návrhů zákonů předložených k 2. květnu, kde s přehledem jeho resort vede. zatímco 40 jich už bylo schváleno a dalších 19 čeká, druhé v pořadí je ministerstvo průmyslu, které jich má schváleno jen 17 a 5 na schválení čeká. Resort vnitra a práce a sociálních věcí mají shodně po 16 schválených návrzích. Naopak nejhůře je na tom ministerstvo zahraničí, které má podle tabulky schváleno jen jeden návrh.

"V interpelacích jsem poslední, ale v zákonech první," dodal k tomu skromně Babiš.

reklama