Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Soudy v Pákistánu udělil 11 trestů smrti pro teroristy

Šéf pákistánského Taibanu Hakimulláh Mahsúd
Šéf pákistánského Taibanu Hakimulláh Mahsúd
Foto: AFP

Islámábád - 11 členů hnutí Taliban dostalo v Pákistánu trest smrti. Rozsudky vojenských soudů v úterý večer schválil velitel armády, generál Rašíd Šaríf.

Islamisté byli odsouzeni v neveřejných procesech kvůli terorismu, únosům a útokům na civilisty a příslušníky státních ozbrojených složek. Není jasné, kdy mají být muži odsouzení popraveni.

Pákistán zrušil v roce 2014 moratorium na tresty smrti po útoku Talibanu na školu v Péšávaru v prosinci téhož roku. Extremisté tam tehdy povraždili přes 150 lidí.

Loni bylo v Pákistánu podle mezinárodní organizace Amnesty International popraveno přes 320 lidí.

Témata:  Pákistán Tálibán trest smrti věznice

Související

Aktuálně se děje

31. července 2026 19:22

31. července 2026 11:27

Robert Jašków si nebral servítky. Lidé z televize a filmu to pěkně schytali

Co dnes rozhoduje o tom, zda herec dostane roli v seriálu nebo filmu? Starší herci umí být dost radikální ve svých názorech, což po Ivaně Chýlkové ukázal i Robert Jašków. Podle jeho názoru dnes často rozhodují počty sledujících na sociálních sítích. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy