reklama

Rozhodnutí, že nemůže být za svůj čin trestně odpovědná, bylo učiněno před týdnem, ale soud jej zveřejnil teprve dnes, uvedla BBC

Thaidayová poté, co nožem zabila čtyři syny, tři dcery a neteř, obrátila zbraň proti sobě a způsobila si 35 bodných ran. Než u ní schizofrenní stavy propukly, kouřila 20 jointů marihuany denně. Několik psychiatrů se shodlo na tom, že schizofrenii u ní spustilo právě dlouhodobé užívání marihuany.

"Měla za to, že holubí vrkání je zpráva, podle níž musela své děti zabít, aby je zachránila," uvedla u soudu forenzní psychiatrička Jane Phillipsová. Podle psychiatra Franka Varghese vražednice trpěla "apokalyptickými bludy". "Je to ta nejhorší podoba té nejhlubší schizofrenie," řekl dále psychiatr, který se prý během své praxe s ničím podobným ještě nesetkal.

Dům ve městě Cairns na severovýchodě Austrálie, kde osm dětí ve věku od dvou do 14 let zemřelo, byl srovnán se zemí a na jeho místě vznikl park osazený na památku dětí osmi stromy. Thaidayová (40) bude držena na vysoce zabezpečeném oddělení brisbanské psychiatrické léčebny, kterou nebude moci opustit bez doprovodu.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama