Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dusno na Ukrajině: Policie se při oslavách rvala s nacionalisty, zakročit musel ministr vnitra

Násilí
Násilí
Foto: Pixabay

Kyjev - Násilnosti, které vypukly včera na Ukrajině během oslav konce 2. světové války, mají dohru. Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov dnes propustil několik vysokých představitelů policie ve městě Dněpr (dříve Dněpropetrovsk).

V úterním průvodu k uctění památky padlých ve válce tam mezi ukrajinskými nacionalisty a policií vypukla rvačka, v jejímž důsledku se zranilo 14 lidí. Patnáct lidí pak bylo zadrženo.

Roztržky vyprovokovali nacionalisté. Policie proti nim použila obušky. Během oslav v Dněpru také zabavila několik zbraní, nožů, pepřových sprejů a kanistr nespecifikované chemické směsi.

Avakov na svém facebookovém profilu oznámil, že ministerstvo propustilo šéfy policie Dněpropetrovské oblasti a města Dněpr a jejich zástupce. Služební vyšetřování má navíc určit, zda policie během oslav postupovala podle předpisů.

Vyšetřování dnes přitom zahájil sám vedoucí dněprské policie Andrij Bidylo. "Nic neskrýváme, existují fotografie a video. Výsledky služebního vyšetřování ukážou, zda se policie chovala důstojně," řekl Bidylo.

Témata:  Ukrajina nacionalismus policie Ukrajina násilí

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.