reklama

Jde o první legislativní úpravu této otázky na unijní úrovni, napsala agentura Reuters. Firmy provozující sociální média budou muset přijmout kroky k eliminování videí s nenávistnými projevy a obhajobami terorismu na facebooku, twitteru a Youtube. Podle nejmenovaného diplomata EU by se opatření nemělo týkat živých přenosů, ale pouze videozáznamů uchovávaných na zmíněných platformách.

Už loni se společnosti Facebook, Twitter, Google a Microsoft s Evropskou komisí dohodly na kodexu, který má napomoci v boji proti šíření nenávistných projevů na internetu. Firmy se podle kodexu mají snažit do 24 hodin od upozornění prověřit, zda je nějaký obsah závadný. V případě, že tomu tak bude, jej mají odstranit nebo k němu deaktivovat přístup. Komise však firmy kritizovala, že nepostupují s dostatečnou rychlostí.

Ministři odsouhlasili i opatření na propagaci evropských filmů. Evropské filmy a televizní pořady by měly tvořit 30 procent obsahu služeb pro streamování videí jako Netflix a Amazon Prime Video. Evropská komise původně chtěla kvótu stanovit na 20 procent.

Schválený plán zároveň umožní členským zemím, aby si od platforem na sdílení videí nárokovaly finanční příspěvky na produkci evropských děl.

Loading...

3 komentáře (Poslední 25.05. 09:40) Napište svůj názor

reklama