Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump se pustil do Němců: Jsou špatní, velmi špatní. Zasáhnout musel Juncker

Berlín, ilustrační foto
Berlín, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Berlín - Podle informací týdeníku Der Spiegel řekl americký prezident Donald Trump na adresu Němců, že jsou "velmi špatní" kvůli jejich vysokému obchodnímu přebytku. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes označil zprávy německých médií za přehnané.

"Němci jsou špatní, velmi špatní," uvedl podle listu Trump na čtvrtečním setkání s představiteli Evropské unie. "Podívejte se na ty miliony aut, která v USA prodávají. Strašlivé. Zastavíme to," dodal.

"(Trump) neřekl, že se Němci chovají špatně," reagoval Juncker na dnešní zprávy médií. "Nebyl vůbec agresivní, tak či tak jsme se postavili na obranu Německa," dodal.

Trump již delší dobu vyjadřuje nespokojenost kvůli vysokému obchodnímu přebytku Německa. V lednu varoval, že uvalí dovozní clo 35 procent na automobily, které hodlá německá automobilka BMW vyrábět v nové továrně v Mexiku a exportovat do Spojených států.

Témata:  Donald Trump Německo Jean-Claude Juncker

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 18:45

Policie brzy uzavře případ Vrbětice. Rakušan řekl, že vyšetřování finišuje

Policie by v květnu mohla uzavřít vyšetřování explozí v muničních skladech ve Vrběticích. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělním vydání pořadu Otázky Václava Moravce potvrdil, že policejní vyšetřování finišuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy