Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

John Travolta daroval svůj boeing 707 muzeu

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Sydney - Muzeum v australském městě Albion Park dostalo neobvyklý dárek. Americký herec John Travolta (63) mu věnoval své letadlo Boeing 707.

Informovala o tom agentura AFP. "Jak asi mnoho z vás ví, létání je mojí vášní," napsal herec, který se proslavil filmy Pomáda či Pulp Fiction.

Stroj vyrobený v roce 1964 pro australské aerolinky Quantas sloužil tři desítky let jako dopravní letadlo, než se dostal do soukromých rukou.

Odborníci australské Společnosti pro restaurování historických letadel (HARS) musí nyní Boeing 707 v Travoltově bydlišti na Floridě uvést do letuschopného stavu. Během následné cesty do Albion Parku by chtěl herec sedět na palubě svého milovaného stroje.

Témata:  John Travolta Austrálie letectví a letadla Boeing 737 MAX

Související

Aktuálně se děje

13. ledna 2026 11:40

Měsíční předpověď počasí. Zima se změní, naznačuje výhled

Zimní počasí se Česka nepustí ani v následujících dnech a týdnech, ačkoliv už bude jiné než v uplynulém období, kdy panovaly silné mrazy. Podle meteorologů se teploty ve zbytku ledna a na začátku února budou většinou pohybovat kolem nuly. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy