Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Terorista z Manchesteru jednal na vlastní pěst? Mohl jednat sám přiznávají vyšetřovatelé

Vlajka Velké Británie
Vlajka Velké Británie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Manchester - Vyšetřovatelé se přiklánějí k verzi, že sebevražedný atentátník z Manchesteru zřejmě nebyl součástí rozsáhlé teroristické buňky. Policie ale nadále nevylučuje, že Salamn Abedi mohl mít komplice.

"Naše vyšetřování ukazuje, že (útočník Salman) Abedi osobně nakoupil většinu klíčových komponentů. Je také stále očividnější, že se během čtyř dnů mezi příletem do země a spácháním toho otřesného činu většinou pohyboval a konal sám," uvedl Russ Jackson z protiteroristického oddělení.

"Je nezbytné, abychom zjistili, že (Abedi) nebyl součástí nějaké širší sítě, vyloučit to zatím nemůžeme," řekl Jackson. "Zůstává řada nejasností ohledně jeho chování před útokem," dodal.

Abedi, který se narodil v Manchesteru, jeho libyjští rodiče se ale před několika lety vrátili do vlasti. Abedi před útokem zřejmě Libyi navštívil. Tamní úřady mezitím zajistily Abediho otce a mladšího bratra,

Témata:  Velká Británie Salman Abedi výbuch v aréně v Manchesteru policie Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

9:09

Poslední rozloučení se Stanislavem Šárským (†85). Herci se loučili s váženým kolegou

Nejbližší či herečtí kolegové se v pátek v Ostravě rozloučili se zesnulým hercem Stanislavem Šárským. Dlouholetý člen souboru a někdejší šéf činohry ostravského státního divadla a držitel Thálie za celoživotní mistrovství zemřel minulý týden ve věku 85 let. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy