Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie propustila 17letého Syřana. Útok prý neplánoval

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Berlín - Sedmnáctiletý Syřan, který byl zadržen v úterý v Německu, je opět na svobodě. Policie nepotvrdila podezření, že připravoval sebevražedný teroristický útok v Berlíně.

Syrský žadatel o azyl, jehož jméno média neuvedla, pobýval v uprchlickém zařízení na severovýchodě spolkové země Braniborsko. Tamní policie na něj dostala upozornění od úřadů v Hesensku a Berlíně. Agentura Reuters uvedla, že mladíka udali i členové jeho rodiny.

Braniborský zemský ministr vnitra Karl-Heinz Schröter v úterý řekl, že mladík poslal své matce elektronickou zprávu, ve které se o plánovaném atentátu přímo zmínil. Deník Bild uvedl, že zadržený se přes komunikační program WhatsApp s matkou rozloučil, neboť se rozhodl vést boj proti nevěřícím.

DPA dnes ale napsala, že obsah inkriminovaných zpráv byl původně chybně přeložen. Úřady prý nicméně zareagovaly brzy, aby vyloučily jakékoliv riziko pro občany. O zadrženém je známo, že do Německa přišel předloni bez dokladů a bez doprovodu dospělých.

Témata:  Německo policie Německo terorismus

Související

Aktuálně se děje

14. května 2025 15:45

Přiznání Lucie Vondráčkové. Tančí, ale od České televize dostala košem

Pro Lucii Vondráčkovou neskončila taneční kariéra loňským finále StarDance. Letos není v plánu další řada populární televizní show, ale na podzim se uskuteční turné po Česku. Známá herečka a zpěvačka jeho součástí nebude. Co tomu říká? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Vladimir Putin

Komentář

Putin se Zelenského bojí. Ukrajinský lídr zosobňuje vše, co ho děsí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj minulý týden veřejně vyzval ruského diktátora Vladimira Putina, aby se ve čtvrtek osobně dostavil na jednání do Istanbulu. Reagoval tak na předchozí (a zjevně neupřímný) návrh Moskvy o možném setkání v Turecku. Co však Kreml zřejmě neočekával, bylo, že se Zelenskyj rozhodne obrátit jejich hru proti nim a přenést odpovědnost za (ne)účast přímo na Putina. Tím Zelenskyj zasadil ruskému režimu strategický úder, na nějž nebyl připraven.