Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kodaňské cyklostezky trápí dopravní zácpy, radnice rozmisťuje elektronické cedule

Cyklostezky
Cyklostezky
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Kodaň - Dánská metropole se musí vypořádat s dopravními zácpami na cyklostezkách. Radnice už na nich začala rozmisťovat zvláštní elektronické informační cedule.

Město zatím instaluje pět panelů, které budou umístěny na strategických bodech 390 kilometrů cyklostezek. "Je třeba zlepšit přístupnost pro rostoucí počet cyklistů, kteří bohužel na mnoha místech musejí na cyklostezce bojovat o prostor," uvedl šéf městského odboru pro technologie a životní prostředí Morten Kabell.

Město podle něj doufá, že díky informačním cedulím si cyklisté budou moci zvolit tu nejméně přeplněnou trasu.

Počet cyklistů v dánské metropoli loni poprvé převýšil počet aut. Do práce nebo do školy jezdí na kole 41 procent obyvatel města, včetně 63 procent poslanců, uvedl britský deník The Guardian.

Cyklistický boom se dle prognóz nezastaví ani v následujících letech. Do roku 2025 se očekává růst počtu cyklistů o 25 procent.

Témata:  Dánsko cyklostezky cyklisté

Související

Aktuálně se děje

15. února 2026 19:39

Před rokem Andrea Kašpárková prodělala mozkovou mrtvici. Přiznala hrůzné následky, má poškozený mozek

Právě v těchto dnech uplynul přesně rok od chvíle, kdy Andrea Kašpárková prodělala mozkovou mrtvici. Bývalá manželka známého šéfkuchaře Radka Kašpárka na tento moment vzpomíná jako na den, kdy se podruhé narodila. Během několika málo minut tehdy ztratila kontrolu nad vlastním tělem, upadla a přestala mluvit, přičemž jí zcela ochrnula celá pravá strana.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy