Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zatkla v Belgii muže kvůli útokům v Paříži v roce 2015

Policie Belgie
Policie Belgie
Foto: Collectorofinsignia

Brusel - V Belgii byl ve středu zatčen muž podezřelý z podílu na teroristických útocích v Paříži v roce 2015, obviněn byl z teroristických vražd a z vedení teroristické skupiny.

Oznámila to dnes belgická prokuratura. Podezřelým je podle ní třicetiletý belgický státní příslušník Yassine A.

Prokuratura v prohlášení dodala, že bližší informace neposkytne, aby nenarušila vyšetřování. Při předloňských listopadových atentátech ve francouzské metropoli zahynulo 130 lidí.

Podle agentury AFP je zatčeným Yassine Atar, bratr Oussamy Atara, který je podezřelý, že byl ze Sýrie jedním z organizátorů atentátů v Bruselu v březnu 2016. Při nich zahynulo 32 osob.

Témata:  Belgie teroristické útoky v Belgii

Související

Aktuálně se děje

2. října 2025 11:05

"Proč tu ČT platíme?" Nová podoba StarDance leží některým lidem v krku

Nová kapitola StarDance se začala psát o uplynulém víkendu v Karlových Varech, kde se odehrála úvodního historicky prvního turné. Jeho specialitou je, že se nevysílá každý večer na televizních obrazovkách. A někteří lidé se s tím zjevně nesmířili. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy