Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Farage prý není kvůli volbám v USA vyšetřován FBI

FBI
FBI
Foto: FBI **www.fbi.gov**

Londýn - Expředseda britské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage v rozhlasové stanici BBC popřel, že je v rámci objasňování případného ruského vlivu na prezidentské volby v USA předmětem zájmu americké FBI.

Na otázku, zda jej někdo z FBI kontaktoval, odpověděl, že "samozřejmě ne", uvedla agentura Reuters. "Je to jen hysterie," dodal Farage.

Britský deník The Guardian ve čtvrtek napsal, že Farage nečelí žádnému obvinění, není podezřelý a není ani cílem vyšetřování, FBI ho podle listu vede jen jako takzvanou zájmovou osobu.

Důvodem jsou podle zdrojů deníku Farageovy kontakty na členy volebního štábu nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa a také na zakladatele portálu WikiLeaks Juliana Assangea.

WikiLeaks na svém webu zveřejňuje citlivé tajné vládní informace a před volbami v USA vystavil i elektronickou poštu Demokratické strany, kterou ukradli hackeři, kteří byli podle amerických tajných služeb z Ruska.

Témata:  Nigel Farage FBI Federální úřad pro vyšetřování (Federal Bureau of Investigation) USA

Související

Aktuálně se děje

4:00

Počasí o víkendu: Do Česka se vrací tropy

O víkendu se do Česka vrátí tropy. Podle ČHMÚ.cz denní maxima vyrostou až nad třicetistupňovou hranici.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Donald Trump

Karel III. se nemá čeho bát. Trump odhalil, co čeká od návštěvy Británie

V září naruší běžný chod britské společnosti velká událost. Na návštěvu přijede americký prezident Donald Trump, jeden z nejmocnějších mužů světa. Program šéfa Bílého domu se stále připravuje a on sám do harmonogramu svým způsobem zasahuje. Podle zjištění BBC si nepřeje, aby se speciálně kvůli němu scházeli britští zákonodárci.