Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Drama v Austrálii: Muž vzal ženu jako rukojmí. To je za IS a Al-Káidu, křičel na policii

Glen McEwen, velitel Australian Federal Police
Glen McEwen, velitel Australian Federal Police
Foto: radioaustralia.net.au

Melbourne - V obytném domě ve městě Brighton na předměstí Melbourne držel muž jednu ženu jako rukojmí. Po neúspěšném vyjednávání ho policisté kolem 18:00 místního času (10:00 SELČ) zastřelili, dle svědků se v tu dobu ozvaly asi dvě desítky výstřelů.

Svědci uvedli, že se v obytném domě v Brightonu na jihovýchodě Austrálie ozval kolem 16:00 místního času (8:00 SELČ) výbuch, kvůli kterému dorazila na místo těžce ozbrojená policie a záchranáři. Po příjezdu policisté ve vstupní hale našli zastřeleného muže.

Během zásahu utrpěli lehká zranění tři policisté, dva z nich byli převezeni do nemocnice. O osudu zadržované ženy média neinformují.

Policie nyní prověřuje, zda incident souvisel s terorismem. Podle listu Herald Sun stanici Channel 7 v Melbourne zavolal muž, který řekl "Toto je za IS" a "Toto je za Al-Káidu". V pozadí byla údajně slyšet křičící žena. Okolí budovy je nadále uzavřené.

Témata:  Austrálie terorismus policie Austrálie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.