Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jihoafrickou republiku zasáhla silná bouře, osm lidí zemřelo

Jihoafrická republika
Jihoafrická republika
Foto: Pixabay

Kapské Město - Jihoafrickou republiku zasáhla nejsilnější zimní bouře za posledních 30 let. Osm lidí v Kapském Městě a přilehlých oblastech přišlo o život a několik tisíc osob bylo nuceno opustit své domovy.

" Osm lidí zemřelo při nehodách způsobených bouří," řekl mluvčí místní samosprávy James-Brent Styan s tím, že mezi mrtvými byla čtyřčlenná rodina, která zemřela při požáru, který způsobil blesk.

Lidé žijící v chudinských čtvrtích, kde jsou domy se špatnými základy a plechovými střechami, patří k nejvíce zasažené skupině. Většinu evakuovaných tvoří právě lidé z těchto čtvrtí.

Bouři podle předpovědí měly provázet vlny o výšce 12 metrů a spadnout mělo až pět centimetrů srážek. Podle zpravodajského serveru BBC tato výstraha stále platí. Očekává se, že bouře ustane ve čtvrtek.

Jihoafrickou provincii Západní Kapsko přitom dosud trápily sucha. Dvě přehrady v Kapském Městě podle oficiálních údajů téměř vyschly. U nemocnic byly vyhloubeny vrty k čerpání podzemní vody a úřady plánovaly zahájit odsolování mořské vody.

Témata:  Jihoafrická republika sníh sněhová bouře

Související

Aktuálně se děje

26. října 2025 12:42

Dálnici D1 uzavřela hromadná nehoda. Na místě zasahoval vrtulník

Páteřní českou dálnici D1 uzavřela v neděli dopoledne vážná dopravní nehoda. Podle strážců zákona se střetlo hned pět vozidel, nejméně jeden člověk utrpěl vážná zranění. Kolem poledne se dálnici podařilo opět zprůjezdnit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Francouzská policie

Zloději šperků z Louvru byli zatčeni

Francouzské policii se podařilo zadržet podezřelé v souvislosti s drzou loupeží francouzských korunovačních klenotů z muzea Louvre. Pařížská prokuratura potvrdila, že jednoho ze zadržených se podařilo dopadnout ve chvíli, kdy se snažil opustit zemi. Zloději minulý týden provedli denní přepadení Galerie Apollóna v Louvru, odkud během pouhých několika minut utekli se šperky v hodnotě desítek milionů eur.