Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Soud v Káhiře žádá 31 trestů smrti za vraždu prokurátora

Egypt
Egypt
Foto: Pixabay

Káhira - Před soudem v Káhiře stanulo 67 obviněných z podílu na vraždě bývalého generálního prokurátora Hišáma Barakáta. Justice pro 31 z nich žádá trest smrti.

Doporučení soudu o hrdelních trestech musí schválit nebo vyvrátit nejvyšší náboženská autorita Egypta - velký muftí. Další soudní stání je stanoveno na 22. července, kdy by mělo být jasné, jak velký muftí rozhodl.

Ministerstvo vnitra loni zveřejnilo video se záznamy přiznání několika mladíků. Tvrdili na něm, že je v palestinské Gaze vycvičili členové Hamasu. Před soudem ale někteří výpověď změnili.

Barakát zahynul v roce 2015 na následky zranění, jež utrpěl při pumovém útoku. Dohlížel na procesy s tisícovkami islamistů a atentát se označoval za první útok na takto vysoce postaveného egyptského činitele za 25 let.

Egypt pak zpřísnil protiteroristické zákony a rozšířil pravomoci policie. Podle vnitra atentát naplánovali islamisté z Muslimského bratrstva a palestinského Hamasu, avšak obě skupiny to popřely.

Témata:  Egypt trest smrti teroristické útoky v Egyptě

Související

Aktuálně se děje

20. prosince 2025 18:43

Felix Slováček už ví, jak stráví Vánoce. Dáda má smůlu

Slavný saxofonista Felix Slováček má letos o vánočních svátcích velmi napilno. Ačkoliv ještě nedávno tvrdil, že neví, jak to s letošními oslavami bude, nyní už má jasno.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vladimír Putin

Putin tvrdí, že je po půl roce připraven jednat s Macronem

Ruský prezident Vladimir Putin vyjádřil připravenost k obnovení dialogu se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v neděli potvrdil, že takový krok je možný za předpokladu, že obě strany projeví dostatečnou politickou vůli. Podle Moskvy lze Macronova nedávná prohlášení vnímat pozitivně, pokud budou podložena reálným zájmem o konstruktivní jednání.