Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Íránské revoluční gardy z Íránu odpálily rakety na radikály v Sýrii

Islámský stát
Islámský stát
Foto: Reprofoto YouTube

Teherán - Íránské revoluční gardy dnes zaútočily raketami země-vzduch na pozice Islámského státu ve východosyrské provincii Dajr az-Zaur. Střely byly odpálené z provincie Kermánšáh na západě Íránu. Podle gard bylo mnoho teroristů zabito.

Íránská agentura Tasním oznámila, že cílem byly základny radikálů ve východní Sýrii. Írán jim připisuje odpovědnost za útoky spáchané minulý týden v Teheránu.

Ozbrojenci a sebevrazi s bombami zaútočili 7. června na íránský parlament a na mauzoleum ajatolláha Rúholláha Chomejního.

Írán je spojencem syrské vlády a má v zemi své vojáky i gardisty. Tvrdí, že tam působí jako poradci, ale Íránci jsou i na bojišti stejně jako členové libanonského šíitského hnutí Hizballáh, které je rovněž spojencem Damašku.

Témata:  Írán Islámský stát Sýrie

Související

Aktuálně se děje

19. září 2025 10:10

18. září 2025 20:53

Našlo Česko řešení? Pravda o zastropování povolenek pro domácnosti

Ceny povolenek v rámci nového systému ETS 2 Evropská komise zastropuje. Dnes to sdělil premiér Petra Fiala (ODS), podle kterého u iniciativy České republiky panovala shoda napříč 19 zeměmi. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy