reklama

Při nehodě, kterou způsobily překážky na silnici pokládané migranty, zemřel v pondělí v noci na silnici mezi Dunkirkem a Calais řidič. Jeho totožnost podle deníku Daily Mail francouzské úřad teprve zjišťují, jisté však je, že kamion byl registrovaný v Polsku.

Skupina migrantů použila suť a větve utrhané z okolních stromů, aby zastavila provoz na rušném úseku silnice na severu Francie. Jejich záměrem bylo zastavení vozidel tak, aby se mohli dostat na palubu kamionů mířících na jižní pobřeží Anglie.

Právě tyto zátarasy se však staly osudnými pro zatím neznámého řidiče vozu Renault Master. „K nehodě došlo v blízkosti Guemps, byla způsobena improvizovanými zátarasy,“ řekl mluvčí prefektury, do které spadá Calais. „Řidič dodávky registrované v Polsku zemřel.“

Policejní zdroje oznámily, že tři vozy začaly zabrzdit, aby se vyhnuly kolizi, což způsobilo nehodu jednoho z nich. Ten začal hořet a následně explodoval. „Řidič téměř jistě zemřel okamžitě v plamenech,“ uvedl jeden ze zdrojů serveru.

Policie na místo dorazila během 10 minut. V jednom z dalších kamionů bylo objeveno devět Eritrejců, všichni byli zatčeni na místě činu, dodal zdroj.

Situace v Calais se opět dramaticky zhoršuje, podle serveru bylo na začátku tohoto měsíce do Calais posláno nejméně 150 pracovníků, kteří se mají postarat o pořádek. Prefektura odhaduje, že v současné době přespává v této oblasti asi 300 běženců, zatímco charitativní skupiny říkají, že jich kolem Calais může žít až 600 osob.

reklama