reklama
Rána pro fanoušky filmu Austin Powers. Policie po půl roce prozradila otřesné skutečnosti smrti! - anotační obrázek
Rána pro fanoušky filmu Austin Powers. Policie po půl roce…

Tusk míní, že se vrací vnímání unie jako řešení, nikoliv jako problému. "Naše jednota je přesně ten důvod, proč jsme na tom nyní o hodně lépe, a to společně s nově nalezeným optimismem do budoucnosti," napsal Tusk.

Připomněl, že loni se vrcholní představitelé unijních zemí shodli na potřebě zajistit občanům států EU ochranu proti "bezpečnostním rizikům, nelegální migraci a nekontrolované globalizaci" a to je potřeba dál plnit.

"Řekněme si čestně: EU nemůže nahradit národní státy, protože odpověď je především na národních vládách. Ale EU může pomoci ten boj vyhrát," napsal Tusk a připomněl v této souvislosti také spolupráci s internetovými firmami.

V programu summitu je i posilování evropské spolupráce v obraně, kdy by měla být každá evropská země přizvána k tomu, aby se na věci podílela. Právě takzvaná trvalá strukturovaná spolupráce (PESCO) v obraně by podle Tuska měla být dokladem, že EU neřeší "různé rychlosti", ale ustavuje způsob, jak zajistit, aby se celá unie pohybovala tou "správnou rychlostí".

0 komentářů Napište svůj názor

reklama