Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Princ Philip, manžel britské královny Alžběty II., byl převezen do nemocnice

Princ Philip, vévoda z Edinburghu
Princ Philip, vévoda z Edinburghu
Foto: dailymail.co.uk **dailymail.co.uk**

Londýn - Vévoda z Edinburghu Philip (96), manžel brtiské královny Alžběty II., byl v úterý večer převezen do nemocnice. Důvodem byla infekce způsobená dřívějším onemocněním, uvedl bez dalších podrobností mluvčí královského paláce.

Vévoda z Edinburghu se tak nemůže účastnit dnešního proslovu Alžběty II. v britském parlamentu u příležitosti jeho ustavující schůze, z čehož je podle prohlášení Philip "zklamán".

Vévoda z Edinburghu v nedávné minulosti trpěl srdečními potížemi, ale stále často vystupoval na veřejnosti.

Na počátku května oznámil, že bude své oficiální veřejné povinnosti vykonávat jen do srpna. Jakožto patron, předseda nebo člen více než 780 organizací bude princ Philip těmto subjektům nadále partnerem, ale nebude se aktivně účastnit oficiálních akcí.

Princ Philip se narodil na řeckém ostrově Korfu 10. června 1921 jako princ řecký a dánský. V 18 letech si začal vyměňovat dopisy s tehdy třináctiletou Alžbětou.

Témata:  Princ Philip Královna Alžběta II. Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 15:09

Karel Šíp reaguje na kritiku Všechnopárty: Prostě se na to nedívejte, já to neovlivním

Karel Šíp už za několik dní oslaví 80. narozeniny a letos ho čeká také připomínka dvacetiletého výročí od odvysílání první epizody Všechnopárty. Moderátorovi ale nyní neuniklo, že některým televizním divákům leze krkem. Kromě nových dílů talk show se totiž pravidelně objevují ve vysílání i reprízy. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?