reklama

Zesnulého na jeho poslední cestě poveze speciálně upravený vůz britské značky Land Rover, na jehož designu a technických úpravách se Philip osobně podílel. Podle britského premiéra Borise Johnsona je to jen další důkaz technického talentu a vynalézavosti prince Philipa. Rakev bude provázet vojenská kapela z jednotky, u které sloužil také princ Philip, dlouholetý hrdý důstojník britského námořnictva. Pohřeb bude ceremoniální a nikoli státní, a proto se uskuteční bez účasti veřejnosti.

Samotného pohřbu v kapli se kvůli epidemickým opatřením zúčastní jen 30 hostů, převážně členů rodiny. Všichni budou mít roušky. V kapli budou přítomny všechny čtyři děti Philipa a Alžběty - jediná dcera princezna Anna, prvorozený syn a následník trůnu princ Charles a jeho bratři Andrew a nejmladší Edward. Na pohřbu budou Charlesovi synové, princové William a Harry.

Při příjezdu do kaple zazní státní hymna. V 15:00 místního času (16:00 SELČ) bude celá země držet minutu ticha. Následně začne samotný pohřební obřad, rakev se zesnulým bude umístěna na katafalk. Na rakvi bude Philipova osobní standarta symbolizující jeho život, je na ní řecký kříž, symbol země, v níž se Philip narodil, nebo hrad v Edinburghu.

reklama