Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britského prince Philipa propustili z nemocnice

Princ Philip, vévoda z Edinburghu
Princ Philip, vévoda z Edinburghu
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Londýn - Princ Philip (96), manžela britské královny Alžběty II., byl dnes propuštěn z nemocnice. Hospitalizován byl včera kvůli infekci související s dřívějším onemocněním.

Vévoda z Edinburghu se kvůli hospitalizaci nemohl zúčastnit středečního projevu své manželky u příležitosti ustavující schůze britského parlamentu. Po boku Alžběty II. ho zastoupil jejich syn a následník trůnu princ Charles.

Philip nedávno trpěl srdečními potížemi. Na počátku května oznámil, že bude své oficiální veřejné povinnosti vykonávat jen do srpna. Jako patron, předseda nebo člen více než 780 organizací bude princ Philip těmto subjektům nadále partnerem, ale nebude se aktivně účastnit oficiálních akcí.

Princ Philip se narodil na řeckém ostrově Korfu 10. června 1921 jako princ řecký a dánský. Jako osmnáctiletý si začal dopisovat s tehdy třináctiletou Alžbětou, která později prozradila, že šlo o lásku na první pohled. Svatbu měli v roce 1947.

Témata:  Princ Philip Velká Británie Královna Alžběta II.

Související

Aktuálně se děje

24. dubna 2025 16:35

24. dubna 2025 15:14

Marek Eben prozradil, jak ho poznamenal triumf Miloše Zemana ve volbě prezidenta

Marek Eben je vskutku renesančním člověkem, který se věnuje hned několika uměleckým profesím. Jednou z nich je hudba. A právě v souvislosti se skupinou Bratři Ebenové přišla řeč i na politiku. Známý televizní moderátor zavzpomínal na dobu, kdy na Pražský hrad nastoupil Miloš Zeman. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Demonstrace v Bratislavě (24.4.2025)

Slováci proti "ruskému" zákonu. Protesty po celé zemi míří na kontroverzní novelu

Ve čtvrtek večer se v několika slovenských městech i v zahraničí konají protestní shromáždění pod názvem Slovensko je Európa. Demonstrace se zaměřují zejména na odpor proti novele zákona o neziskových organizacích, kterou nedávno schválil slovenský parlament. Podle organizátorů tento zákon ohrožuje svobodu občanské společnosti a přibližuje Slovensko k autoritářskému modelu správy státu.