Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

My jsme amerického studenta nemučili, tvrdí KLDR

Severní Korea
Severní Korea
Foto: Pixabay

Pchjongjang - KLDR se dnes poprvé vyjádřila ke kauze amerického studenta Otto Warmbiera, který tento týden zemřel ve Spojených státech krátce po propuštění ze severokorejské věznice. Režim popírá, že by byl mladík mučen.

Pchjongjang se k Warmbierově smrti vyjádřil v článku publikovaném severokorejskou oficiální tiskovou agenturou KCNA. Ta napsala, že KLDR jednala s Warmbierem v souladu se severokorejskými zákony a s mezinárodními normami. Jakékoli špatné zacházení s vězněm popřela.

Pchjongjang také kritizoval Jižní Koreu, že zneužívá případu Warmbiera, aby dosáhla propuštění dalších cizinců zadržovaných v Severní Koreji.

Američtí lékaři uvedli, že Warmbier měl těžce poškozený mozek. V pondělí zemřel. Donald Trump se pak ostře ohradil proti "tvrdým podmínkám", kterým byl odsouzenec v KLDR vystaven. "Je to brutální režim," uvedl šéf Bílého domu o Severní Koreji.

Témata:  Severní Korea Jižní Korea mučení vězňů

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.