reklama

V Dánsku řeší problém, jak se vypořádat s takzvanými kazateli nenávisti. Reagují tak na situaci v některých tamních mešitách. Již před několika týdny připravili řadu opatření. Chtěli také odebrat imámům, kteří by porušovali základní dánské hodnoty a šířili nenávist, občanství.

Nyní podle deníku Local představila dánská vláda plán, který by těmto imámům a jiným duchovním vůdcům hlásajícím nenávist zabránil vstupu do země. Chtějí sestavit list kazateů, kteří vyjádřili protidemokratické názory a ti by poté nezískali vstupní vízum a při překročení hranic do země by byli posláni zpět.

Dánská ministryně vnitra, Inger Støjbergová, dnes pro Jyllands-Posten, uvedla, že se jedná o drastický, avšak nezbytný krok. Nemohou si totiž prý dovolit povolovat vstup do země lidem, kteří inspirují k porušování tamějších hodnot. Seznam by měla vytvořit dánská imigrační služba a měl by se objevit i online.

Občané evropské unie se na něm neobjeví. Nicméně podle deníku Local plánuje vláda i další seznam, který by se navíc zaměřil právě i na náboženské představitele legálně pobývající v EU. 

reklama