Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francii dál trápí vysoká nezaměstnanost

Francie
Francie
Foto: Pixabay

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron plánuje, že do podzimu zavede reformy ke zpružnění pracovního trhu. Ekonomika země sice roste, nezaměstnanost je ovšem stále velmi vysoká.

Francouzská ekonomika v posledním období roste rychleji než v předchozích letech a vytváří i více nových pracovních míst. Počet nezaměstnaných, který dosáhl svého vrcholu v říjnu 2015, kdy činil 10,8 procenta, přesto klesá velmi pomalu.

Ve Francii nyní hledá práci 3,5 milionu lidí. Počet nezaměstnaných se v květnu sice meziročně snížil o 0,8 procenta, ale oproti předchozím třem měsícům jich je o 0,9 procenta více.

Ministerstvo práce neuvádí měsíční míru nezaměstnanosti. Podle posledních zveřejněných údajů francouzského statistického úřadu INSEE ale činila v prvním čtvrtletí roku 9,6 procenta. Statistický úřad předpokládá, že ekonomika letos vytvoří 222.000 nových pracovních míst. Míra nezaměstnanosti by tak do konce roku měla klesnout na 9,4 procenta, nejníže od roku 2011.

Témata:  Francie nezaměstnanost ekonomika

Související

Aktuálně se děje

31. července 2026 19:22

31. července 2026 8:28

Kordula Stropnická nejde ve stopách maminky. Zřejmě nenaváže ani na Agátu

Kordula Stropnická se narodila do rodiny, kde se fantazii - alespoň co se týká zaměstnání - nekladou žádné meze. Maminka je slavnou herečkou, nevlastní sestra si našla jinou cestu k penězům. Jakým směrem míří dospívající dívka? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy