Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Nevadě se ode dneška může prodávat marihuana k rekreačním účelům

Marihuana
Marihuana
Foto: Konopnyshop.cz

Las Vegas - Nevada se dnes stala pátým státem USA, kde je možné v obchodech koupit marihuanu k rekreačnímu použití. Předpokládá se, že téměř dvě třetiny nákupů drogy připadne na miliony turistů, kteří každý rok navštíví Las Vegas.

Nevadští voliči zákon schválili loni v listopadu, kdy o tom hlasovali zároveň s volbou prezidenta. Agentura AP poukázala na to, že lidé začali v Nevadě marihuanu nakupovat brzy po schválení tohoto kroku v referendu. Je to podle ní v USA nejrychlejší přechod od vhození hlasovacího lístku do urny k maloobchodnímu prodeji.

Podle předpisů nyní v Nevadě smějí osoby starší 21 let s platným identifikačním dokumentem koupit maximálně unci (28,35 gramu) marihuany. Vykouřit si ji ale mohou jen doma. Nadále si totiž jointa nesmějí zapálit na veřejných místech, včetně kasin, barů, restaurací, parků či koncertních sálů.

Nevada se tak připojila ke Coloradu, Oregonu, Washingtonu a Aljašce, které rovněž povolují dospělým koupit si tuto drogu, i když federální vláda ji stále zakazuje.

Témata:  marihuana USA drogy

Související

Aktuálně se děje

4. prosince 2025 18:02

4. prosince 2025 16:46

4. prosince 2025 8:24

Nejlepší rozhodnutí nemocného Patrika Hezuckého. Zůstává v nemocnici

Turbulentní je v posledních hodinách dění kolem Patrika Hezuckého. V nemocničním pokoji se střídají blízcí a kolegové z rádia, parťák Leoš Mareš dokonce setrval u lůžka a chyběl v ranním vysílání rádia. Nejnovější informace hovoří o tom, že Hezucký zůstane v nemocnici i nadále. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Federica Mogherini

Mogheriniová rezignovala po obvinění z podvodu

Bývalá vysoká představitelka Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogherini rezignovala na svou funkci rektorky College of Europe. K tomuto kroku došlo poté, co byla jmenována podezřelou v rámci vyšetřování podvodu spojeného s údajným zvýhodňováním při udělování zakázky na diplomatické vzdělávání financované z fondů EU. Své rozhodnutí oznámila ve čtvrtek po zasedání výkonného výboru College.