Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Civilisté prchají z mosulského Starého města, boje s IS vrcholí

Irák
Irák
Foto: Pixabay

Bagdád - Bitva o Mosul s Islámských státem se chýlí ke konci a ze severoiráckého města prchají stovky civilistů. Většinu z nich tvoří ženy a děti, řekl AP generálmajor Sámí Arídí.

Mnoho z nich bylo zraněno střepinami granátů, další lidé byli pokryti prachem. Jedna žena omdlela kvůli dehydrataci.

Civilisté, kteří jsou uvězněni v mosulském Starém městě již několik měsíců, trpí nedostatkem potravin a vody. Situaci navíc zhoršují 45stupňová horka.

Ofenzivu za znovudobytí Mosulu zahájila irácká armáda loni na podzim. Od poloviny června se snaží dobýt Staré město, které je poslední čtvrtí v Mosulu, jež má pod kontrolou IS. Irácká armáda odhaduje, že zvítězí do několika dnů.

Témata:  Irák Islámský stát armáda Iráku

Související

Aktuálně se děje

5. dubna 2026 15:36

Drama pokračuje: Charlotte Štiková není těhotná. Planý poplach, otočila Ornella

Velikonoční svátky v rodině Štikových a Koktových přinesly nečekané veřejné drama, které odstartovala Ornella Koktová. Ta na svém Instagramu zveřejnila šokující zprávu týkající se soukromí její sestry Charlotte. Podle Ornelly měla být její mladší sestra v radostném očekávání, což vyvolalo okamžitou vlnu zájmu fanoušků i médií.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy