Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V uprchlickém táboře na Západě Iráku řádil atentátník, zabil 14 lidí

Irák
Irák
Foto: Pixabay

Bagdád - V západoirácké provincii Anbár dnes zaútočil sebevražedný atentátník. Odpálil se v táboře pro přesídlené obyvatele. Zahynulo 14 lidí a 13 dalších utrpělo zranění.

Podle nich tvoří většinu obětí ženy a děti. O život přišli také dva členové bezpečnostních složek.

K atentátu se dosud nikdo nepřihlásil. Způsob provedení však podle AFP připomíná útoky radikálů z  Islámského státu, jenž stále kontroluje některé oblasti rozlehlé provincie hraničící se Sýrií, Jordánskem a Saúdskou Arábií.

Momentálně vrcholí bitva o Mosul. Jeho dobytí bude de facto znamenat konec chalífátu na území Iráku. Islamisté ale stále kontrolují oblasti západně a jižně od Mosulu, kde žijí desítky tisíc civilistů.

Z Mosulu podle humanitárních organizací uprchlo za devět měsíců bojů asi 900.000 lidí, což je půlka předválečné populace. O život přišly tisíce osob.

Témata:  Irák Islámský stát teroristické útoky v Iráku

Související

Aktuálně se děje

6. června 2025 14:31

Daniela Brzobohatá varuje. Podvodníci dvakrát zkoušeli její obezřetnost

Internetem se šíří nejrůznější podvody, jejichž pachatelé se snaží zneužít důvěřivosti lidí. Dnes jsou časté zejména pokusy přes aplikaci WhatsApp, na které opakovaně upozorňuje policie. Moderátorce Daniele Brzobohaté se ale přihodilo něco jiného. Ozvali se jí pochybní lidé, kteří se vydávali za bankéře. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy