Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při nehodě v Rakousku byli vážně zraněni tři Češi

Rakouská policie, ilustrační fotografie
Rakouská policie, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Videň - Na silnici v rakouských Korutanech zřejmě vlivem mikrospánku přejel český řidič do protisměru, kde se čelně srazil s italskou dodávkou. Zranění utrpěli čtyři lidé, z toho tři Češi.

Řidiči obou vozů a také obě spolujezdkyně českého řidiče utrpěli vážná zranění.

Čecha a jednu z jeho spolujezdkyň museli z auta vystříhat hydraulickými nůžkami, na kliniku v korutanském Klagenfurtu je následně přepravil vrtulník.

Druhou zraněnou Češku převezla záchranka do nemocnice ve městě Spittal an der Drau, odkud pak letecky byla přepravena do Klagenfurtu. Ital se z těžkých zranění zotavuje v tyrolském Lienzi.

Témata:  dopravní nehody Rakousko Češi policie Rakousko

Související

Aktuálně se děje

18. září 2025 9:41

Tragédie na Brněnsku: Jeden mrtvý a zraněné dítě. Nehoda se stala při předjíždění

Tragická je bilance vážné dopravní nehody, která se v úterý vpodvečer stala na obchvatu u Pohořelic na jižní Moravě. Jedna žena přišla o život, několik osob utrpělo zranění. Mezi zraněnými bylo i dítě. Nehodu vyšetřuje policie. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy