Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Belgická policie pátrá po dalších možných teroristech, země má strach z útoku

Policie Belgie
Policie Belgie
Foto: Collectorofinsignia

Brusel - Belgická policie i po včerejší razii stále pátrá po dalších možných teroristech. V poutech skončili dva muži ze severoafrického motorkářského gangu, kteří dle úřadů připravovali atentát.

Policie v noci na středu ve dvou garážích v Anderlechtu na předměstí belgické metropole objevila mimo jiné útočné pušky Kalašnikov, neprůstřelné vesty a munici. Našla také modré policejní majáky a dvě policejní uniformy, což podle agentury Reuters může naznačovat, že se dvojice chystala spáchat atentát převlečená za policisty.

Zatčené osoby patřily k okolí skupiny převážně severoafrických motorkářů Kamikazes Riders, jejíž dva členové, včetně šéfa Saïda Saouta, byli loni odsouzeni za teroristické aktivity.

Agentura AFP napsala, že dva zatčení jsou Saoutovi bratři a že připravovali atentát, jehož cíl zůstává nejasný. Policie dvojici identifikovala jako belgické státní příslušníky, 40letého Akima S. a o tři roky mladšího Khalida S. Jeden člověk byl v rámci operace ve spolupráci s francouzskou policií zatčen také na severu Francie.

"Dosud pátráme po různých osobách podezřelých z terorismu. Obáváme se, že se po raziích cítí zahnaní do kouta. Proto se bojíme stejné reakce jako při 22. březnu," řekl mluvčí s odkazem na loňský dvojitý atentát v Bruselu.

Témata:  Belgie policie Belgie teroristické útoky v Belgii

Související

Aktuálně se děje

17. ledna 2026 21:36

Laviny v Rakousku: 5 mrtvých, další lidé skončili v nemocnici

Rakouské Alpy se dnes staly dějištěm tragických událostí, které si vyžádaly životy pěti lyžařů. Laviny zasáhly oblast Pongau nedaleko Salcburku poté, co v regionu napadlo velké množství čerstvého sněhu. Podle horské služby se všechny oběti pohybovaly ve volném terénu mimo vyznačené sjezdovky, kde je riziko sesuvů v současné době extrémní.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy