Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neznámý pachatel pobodal 4 lidi u Mnichova. Podle svědectví křičel Allahu Akbar

Mnichov, ilustrační foto
Mnichov, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Mnichov - Na nádraží nedaleko Mnichova dnes ráno útočník pobodal čtyři lidi, jeden z nich na následky zranění zemřel. Pachatel podle svědků vykřikoval Allahu Akbar, byl zadržen.

Útok se stal v obci Grafing asi 25 kilometrů jihovýchodně od Mnichova. Útočník kolem 05:00 SELČ napadl čtyři muže, dva zranil lehce a dva těžce. Jeden z těžce zraněných následkům pobodání později podlehl.

 

Policisté krátce na to útočníka zadrželi, ale bližší informace o něm nesdělili. Oznámili pouze, že nevylučují teroristickou povahu činu a islamistický motiv.

Podle rozhlasové stanice Bayerischer Rundfunk útočil mladý muž s německým občanstvím. V minulosti neměl problémy se zákonem a policie ho ani nesledovala, jako to dělá u známých stoupenců radikálního islámu.

Témata:  Německo policie napadení

Související

Aktuálně se děje

28. ledna 2026 8:32

Hvězdné slovenské manželství se rozpadá. Cibulková to jen potvrdila

I ve slovenském šoubyznyse jsou zvyklí na svatby, porody, ale i rozchody a rozvody. Podle nejnovějších informací se rozpadlo manželství bývalé úspěšné tenistky Dominiky Cibulkové. Od svatby přitom letos uplyne 10 let. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Hodiny posledního soudu

Hodiny posledního soudu se posunuly. Svět je nejblíže ke globální katastrofě v celé historii

Symbolické hodiny posledního soudu (Doomsday Clock) se posunuly na 85 sekund do půlnoci, což je nejblíže ke globální katastrofě v celé jejich historii. Odborníci z organizace Bulletin of the Atomic Scientists, kterou po druhé světové válce založili vědci jako Albert Einstein nebo Robert Oppenheimer, varují před bezprecedentním nárůstem rizik. Lidstvo se podle nich ocitlo v bodě, kdy agresivní nacionalismus a selhání politických elit urychlují cestu k apokalypse způsobené jadernými zbraněmi, klimatickou krizí a nekontrolovanými technologiemi.