Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Němečtí politici ostře odsuzují výtržnosti radikálů

Německo
Německo
Foto: Pixabay

Hamburk (Německo)/Berlín - Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU) dnes ostře kritizoval brutalitu a násilnosti radikálů během summitu skupiny G20 v Hamburku. Dvojice dnešních demonstrací, kterých se dohromady účastní přes 20.000 lidí, se zatím obešla bez výtržností.

"Brutalita, s jakou včera (v pátek) a den předtím v Hamburku postupovali extrémně násilní radikálové je nepochopitelná a skandální. To nejsou žádní demonstranti, to jsou zločinci," uvedl de Maiziére. "To, co zde vidíme, je opak demokratického protestu," dodal s tím, že by proti "těžkým zločinům" měla policie a justice postupovat se vší tvrdostí.

Ministr uvítal, že byla řada radikálů zatčena a poděkoval za odvedenou práci policistům. Vyjádřil také přesvědčení, že není možné, aby skupina radikálních násilníků a žhářů určovala, zda nebo kde a kdy se sejdou šéfové zemí a vlád k nutným rozhovorům a jednáním.

Ještě tvrdší byl ve svém vyjádření šéf kancléřství Peter Altmaier (CDU). "Teror levicových extremistů v Hamburku byl odporný a tak zlý, jako teror ze strany pravicových extremistů a islamistů," napsal na twitteru.

Výtržnosti odsoudili i politici za koaliční sociální demokraty. Mluvčí jejich poslanecké frakce pro otázky vnitřní bezpečnosti Burkhard Lischka se například vyslovil pro co nejrychlejší odškodnění lidí, kterým byla při násilných protestech poškozena auta, obchod či další majetek.

Témata:  Německo demonstrace v Německu de Thomas Maiziére

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2025 21:54

Pavel Nedvěd pod tlakem. Odpovídal na otázku ohledně trenéra nároďáku

Česko i bez nového plnohodnotného trenéra postoupilo do baráže o světový šampionát v příštím roce. Radost z toho jistě má i Pavel Nedvěd, kterého ale stále čeká spousta práce. Manažer reprezentací totiž prozradil, jak se mu daří plnit úkol. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Kate posílá zprávu po dokončení chemoterapie

Kate Middleton poprvé od oznámení rakoviny vystoupila veřejně

Princezna z Walesu Kate Middleton vystoupila v úterý 18. listopadu v centru Londýna s prvním projevem od chvíle, kdy v březnu 2024 oznámila světu svou diagnózu rakoviny. Stalo se tak u příležitosti Summitu o budoucí pracovní síle (Future Workforce Summit). Na této významné události představila další fázi své mise zaměřené na podporu dětí v raném věku.