Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tři útočníci v Jeruzalémě stříleli do Izraelců, policie dopadla a zabila

Zeď nářků
Zeď nářků
Foto: Pixabay

Jeruzalém - Tři útočníci dnes u Chrámové hory v Jeruzalémě začali střílet a zranili tři Izraelce. Bezpečnostní síly posléze ozbrojence vypátraly a zabily.

Dva ze tří zraněných Izraelců, patrně policistů, jsou podle zdravotníků v kritickém stavu.

Chrámová hora, kterou muslimové nazývají Vznešená svatyně, je nejposvátnějším místem judaismu a podle sunnitských muslimů je třetím nejposvátnějším místem islámu.

Násilnosti v Izraeli a na palestinských územích si od října 2015 vyžádaly 276 mrtvých Palestinců a 42 Izraelců. Izraelské úřady uvádějí, že většina Palestinců zahynula během útoku nožem, střelnou zbraní nebo při pokusu najet autem do davu.

Témata:  Jeruzalém Izrael

Související

Aktuálně se děje

28. července 2026 8:35

Na Pražském hradě našli vzácné psaní. Autorkou je královna Alžběta II.

Čtyři roky uplynou za několik týdnů od smrti legendární britské královny Alžběty II., která během svého působení v čele monarchie navštívila i Českou republiku. Po návratu domů napsala dopis, který se teď na Pražském hradě po třiceti letech znovu našel. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy