reklama
Máte rádi čokoládu? Experti pro vás mají zásadní zprávu! - anotační obrázek
Máte rádi čokoládu? Experti pro vás mají zásadní zprávu!

Na Krymu začala kontrola bojové pohotovosti Černomořské flotily. „Cvičení otestuje schopnost pobřežních jednotek pracovat během poplachu na místech svého trvalého nasazení a posádek lodí, které vypluly do oblastí bojového výcviku," uvádí se v oficiální zprávě.

Kontrola bude trvat několik dnů a proběhne na polygonech Černomořského loďstva na Krymu a v Černém moři. Na moře vypluly raketové i protiponorkové lodě a minolovky, tedy válečné lodě, které jsou určeny k odklízení námořních min, ničení minových zátarasů a k ochraně bojových lodí a konvojů.

Jak dříve informovalo ukrajinské ministerstvo obrany, v pondělí v Oděse odstartovalo cvičení Sea Breeze 2017, které probíhá v severozápadní části Černého moře a v Oděské a Mykolajevské oblasti. Od 10. do 22. července se do něj zapojí ozbrojené síly 16 států — 31 lodí, 29 letadel a více než 3 tisíce vojáků.

Kromě Ukrajinců se cvičení účastní třeba Britové, Poláci, Kanaďané nebo Turci. Třeba Američané nasadilo svůj raketový torpédoborec Donald Cook (DDG-75).

Satelity Vzdušně-kosmických sil a také lodě a letouny, pozemní radiotechnické prostředky ruského vojenského námořnictva proto průběh cvičení sledují, informoval RIA Novosti v úterý nejmenovaný zdroj. Zmínil, že „vedle oblasti, kde probíhá cvičení, se nachází střední průzkumná loď Černomořské flotily Priazovje".

„Loď dodržuje pravidla manévrování a udržuje si dostatečnou vzdálenost. Její spojovací prostředky a sledovací prostředky umožňují konkrétně sledovat činnosti účastníků cvičení, aniž by překážela jejich bezpečnému přemísťování na otevřeném moři," dodal zdroj pro RIA Novosti.

1 komentář (Poslední 15.07. 21:42) Napište svůj názor

reklama