reklama

Jeden svědek, s nímž hovořil Reuters telefonicky, sdělil, že na jeho čtvrť ve východním Mosulu dopadly tři minometné střely vypálené přes řeku Tigris ze západní části města. Právě v ní IS vedl boj do poslední chvíle.

Na internetu začaly kolovat videozáznamy o zabíjení zajatců. Na jednom z nich je například vidět, jak muži shazují ze skály dolů na kamení zajatce a na toho, který už leží dole, střílí. Autentičnost snímku se ověřuje. Organizace Human Rights Watch oznámila, že k ověření používá satelitní techniku. Podle HRW mohly být záběry pořízeny v západním Mosulu.

Velitelství irácké armády oznámilo, že informace tohoto druhu prověřuje a že pokud se prokážou, budou lidé odpovědní za tyto činy potrestáni. Armáda ale upozornila, že video může být podvrh.

Do Mosulu se začínají vracet lidé, kteří před boji uprchli. Byl mezi nimi také obchodník Abdar Razák Salmán, který sice odešel s nejbližší rodinou, ale zbylí příbuzní ve městě zůstali. Na místě svého domu Salmán našel pouze hromadu suti a začal pátrat po devadesátiletém otci, matce a nejmladším bratrovi. "Těla dvou z nich už vyhrabali, teď pátrají po dalších," řekl muž, který přišel v Mosulu o pět příbuzných.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama