Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Kamerunu ztroskotala loď s elitním komandem

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Yaoundé - U břehů Kamerunu v neděli ztroskotala armádní loď s desítkami příslušníků brigády rychlého nasazení. Oficiální místa zatím nevydala bilanci neštěstí, už se ale objevila zpráva o jedné oběti.

Kamerunské plavidlo ztroskotalo mezi městem Limbé a poloostrovem Bakassi. "Na palubě byly desítky vojáků včetně jednoho plukovníka," řekl AFP bezpečnostní zdroj.

Armáda zahájila pátrání. Podle zdroje blízkého kamerunské armádě bylo v moři nalezeno nejméně jedno tělo.

Brigáda rychlého nasazení je elitní jednotkou kamerunské armády a jejím hlavním úkolem je boj proti nigerijské islamistické organizaci Boko Haram na severu Kamerunu.

Loď převážela také materiál určený na výstavbu nábřeží na vojenské základně na poloostrově Bakassi, který byl v nedávné minulosti známý jako dějiště častých únosů.

Témata:  Kamerun lodní havárie Boko Haram lodní doprava

Související

Aktuálně se děje

5. února 2026 9:15

Tajná oslava Laďky Něrgešové. Kamarádky přišly osobně pogratulovat

Po Ivaně Gottové neutajila oslavu kulatých padesátin ani Laďka Něrgešová, která měla 50. narozeniny v pondělí. Významné jubileum provázejí velké emoce, protože oblíbená moderátorka loni přiznala boj s vážnými zdravotními problémy. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy