Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Egypt omezil vstupy na pláže pouze pro hotelové hosty

Egypt
Egypt
Foto: Pixabay

Káhira - Guvernér egyptské provincie Rudé moře Ahmad Abdalláh dnes omezil využívání pláží u hotelů v letoviscích výhradně na hotelové hosty. Zakázal tak využívat pláže i k jednodenní rekreaci náhodným návštěvníkům, jak tomu bylo dosud.

Opatření souvisí s pátečním útokem, při němž Egypťan v Hurgadě nožem ubodal k smrti dvě Němky a zranil čtyři turistky, mezi nimi jednu Češku. Abdalláh se kvůli útoku vrátil z dovolené, aby mohl dohlížet na vyšetřování. V Hurgadě jsou od pátku zpřísněna bezpečnostní opatření kolem hotelů i na silnicích.

Zprávy o útočníkovi i o tom, jak svůj čin provedl, nejsou zatím jednotné. Uvádí se, že pocházel ze severního Egypta, do Hurgady přijel až ve pátek a podle původních zpráv na pláž doplaval z jiného místa. Některé zdroje ale také uváděly, že si koupil vstupenku, jaké se prodávaly na pláže k jednodenní rekreaci. Dnešní rozhodnutí guvernéra Abdalláha vypovídá o tom, že se vyšetřovatelé přiklánějí k této verzi.

Podle egyptských sdělovacích prostředků dnes guvernér spolu s generálem Muhammadem Taufíkem prověřil bezpečnostní opatření v Hurgadě. Zástupcům německého velvyslanectví, kteří do letoviska přijeli z Káhiry, Abdalláh řekl, že páteční útok byl izolovaný incident.

Zástupce sdružení egyptských cestovních kanceláří Iháb Šukrí řekl, že neočekává, že by v příštích čtrnácti dnech incident ovlivnil zájem turistů o dovolené v Egyptě.

Češka, kterou útočník nožem zasáhl do nohy a do zad, byla převezena do Káhiry a tam hospitalizována. Velvyslanectví ČR se postaralo také o jejího přítele a dítě. Ministerstvo zahraničí na své stránce uvádí, že situaci v Egyptě monitorují české zpravodajské služby a že cestovní doporučení pro Egypt se zatím nemění.

Témata:  Egypt dovolená teroristické útoky v Egyptě

Související

Aktuálně se děje

31. ledna 2026 13:35

„Mami, myslel jsem, že máme ještě čas.“ Culkin a další celebrity oplakávají smrt O'Hara

Smrt kanadsko-americké herečky Catherine O’Hara, držitelky ceny Emmy, která se proslavila jako Kevinova matka v kultovní komedii Sám doma nebo jako excentrická Moira Rose v seriálu Schitt's Creek, otřásla světem celebrit. Podle prohlášení její zastupující agentury Creative Artists Agency skonalá umělkyně zemřela v pátek ve svém domě v Los Angeles po krátké nemoci.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy